Psikolog/Aile Danışmanı

Duygu YILMAZER

Duygu YILMAZER

Özgeçmiş

2004 yılında 75.yıl Ziya Gökalp ilköğretim Okulundan, 2008 yılında şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesinden mezun olmuştur.

2012 yılında Hacettepe Üniversitesi Psikoloji bölümü lisans eğitimini tamamlamıştır.

2014 yılında 450 saatlik Aile Danışmanlığı eğitimini tamamlayarak ” Aile Danışmanı” unvanını almıştır.

Lisans eğitimi sırasında Ankara Otizmli Bireyler Derneği’nin kapsamında 9 ay süre ile otizmli bir çocuğa sahip aile ile gönüllü olarak çalışmıştır.

Çocuklara yönelik uygulanan AGTE ( Ankara Gelişim Tarama Envanteri) , Metropolitan Okul Olgunluğu Testi , Bender – Gestalt Görsel Motor Algılama Testi , Beier Cümle Tamamla Testi , Louisa Düss Psikanalitik Hikayeler Testi eğitimlerini almıştır.
Türk Psikologlar Derneği’nden Wisc-r (Wechsler Çocuklar için Zeka Testi) uygulayıcı sertifikasını almıştır.

2012 yılında Yalova’da 2 yıl süre ile Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde psikolog olarak çalışmıştır.

2014 yılında Yalova’da 8 ay süre ile özel bir danışmanlık merkezinde danışmanlık hizmeti vermiştir.

2015 Eylül ayından beri kurucularından olduğu FARK Çocuk Genç Beceri Kazandırma Psikolojik Danışmanlık ve Dil Konuşma Merkezi’nde psikolojik danışmanlık hizmeti vermektedir.

Uzmanlık Alanları

Psikoloji biliminin ilgilendiği alanların bir yaş sınırlandırması yoktur.

Anne karnında başlayan yaşamı ve ölümle sonlanan tüm hayatı kapsamaktadır. Psikoloji bölümünden mezun olduktan sonra da çalıştığımız herhangi bir yaş aralığı sınırlandırmasıyla karşılaşmamaktayız, doğumdan ölüme kadar her yaş ile ilgili alanımızda hizmet verecek şekilde mezun olmaktayız.

Psikoloji bilimi açısından yaş aralıklarını genel itibari ile bebek, çocuk, ergen, yetişkin, yaşlı olarak kategorize edebiliriz. Her yaş grubunun kendine has gelişim dönemleri, psikolojik ihtiyaçları karşılaştığı psikolojik zorluklar vardır.

Psikoloji alanında çalışan uzmanların her alana ayrıntısıyla hakim olması zorlu bir çaba ve uzun yıllar deneyim isteyen bir süreçtir. Bu sebeple hizmet verdiğimiz yaş aralıklarının bazılarına odaklanmanın kalite getireceğine inanmaktayım.

Ben de 2014 yılından beri sadece çocuk ve gençlerle çalışmaktayım.

Çocuk ve gençlerle çalıştığım her konu doğal olarak ailelerini de kapsamaktadır. Bu sebeple aile içi iletişim, ebeveyn becerilerini destekleme gibi konular da alanıma girmektedir.

Çocuklarının yaşadıkları zorluklara yardımcı olabilmemiz  için her türlü ebeveyn ya da bakım sağlayan bir yetişkin desteğine ihtiyaç duymaktayız. Gençlerle çalışırken ise ebeveyn katılımlarında daha titiz davranmak gerekmektedir; Çünkü gencin özel yaşamına saygı duymak önemli bir konudur ve ailesini de sürece dahil etme çizgisini özenle ayırmak gerekir.

Çocuk ve genç yaş gruplarıyla çalışmayı tercih etmemdeki en büyük etmen:

Çocuk ve gençlerin yaşadıkları zorluklar henüz kökleşmemişken onları yakalamak ve titizlikle çözüme kavuşturmak konusunda ailelerine ve kendilerine yardımcı olmak.

Yaşanılan sorunların nedenlerini ve çözümlerini erken yaşta fark etmenin önemini tüm sağlık alanlarından biliyoruz, bu bizim alanımızda da fazlasıyla geçerli bir etmen. Ben de bu bilinçle çocuk ve gençlerle çalışmalarıma devam etmekteyim.

ŞİMDİ RANDEVU AL

Bize Ulaşın

Arayarak bilgi alabilirsiniz, durumunuza en uygun planı bulmak için uzmanlarımızla iletişim kurun.

Randevu Formu

Bizi takip edin

Diğer Uzman Ekibimiz

Duygu YILMAZER
Psikolog/Aile Danışmanı

Duygu YILMAZER

Özgeçmiş 2004 yılında 75.yıl Ziya Gökalp ilköğretim Okulundan, 2008 yılında şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesinden mezun olmuştur. 2012 yılında Hacettepe Üniversitesi Psikoloji bölümü lisans eğitimini tamamlamıştır. 2014 yılında 450 saatlik Aile Danışmanlığı eğitimini tamamlayarak ” Aile Danışmanı” unvanını almıştır. Lisans eğitimi sırasında Ankara Otizmli Bireyler Derneği’nin kapsamında 9 ay süre ile otizmli bir çocuğa sahip...
Emel AKSOY TERCAN
Uzman Dil Konuşma Terapisti

Emel AKSOY TERCAN

Özgeçmiş 1984 yılında Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde doğmuştur. 2002 yılında Gölcük İhsaniye Anadolu Lisesi’nden mezun olmuştur. 2007 yılında Ege Üniversitesi Psikoloji bölümünü derece ile tamamlamıştır. Daha sonra 2011 yılında Anadolu Üniversitesi Dil ve Konuşma Terapistliği Yüksek lisans programından “Uzman Dil ve Konuşma Terapisti” olarak mezun olmuştur. Eğitimi sırasında Dil ve Konuşma Bozuklukları Eğitim, Araştırma ve Uygulama...
Gülüzar KARAMAN
Okul Öncesi Öğretmeni / Özel Eğitim Uzman Öğreticisi

Gülüzar KARAMAN

Özgeçmiş 1981 yılı Yalova doğumluyum. Çok küçük yaşlardan itibaren öğretmen olma hayalim için ilk ve orta öğretimimi tamamladıktan sonra Yalova Kız Meslek Lisesi “Çocuk Gelişimi” bölümünü seçtim. Daha sonra 2007 yılında Anadolu Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünden mezun oldum. Bir yıl devlete bağlı bir okulda ücretli öğretmenlik yaptım. Sonrasında özel gereksinime ihtiyaç duyan çocuklarla 5...